de
|
fr
|
en
Markus Ryffel's Nachwuchslauf 2019
results
18 °C
Date:
25.05.2019
Max temperature:
17.6 °C
Min temperature:
10.9 °C
Wind:
1.6 km/h
Precipitation:
9 mm
Datasource
Location: Uster, 469 m a.s.l.
Overview
Full list by name
My favorites
GeoView
Search for racenumber, name, city, team
in
Full list by name
My favorites
U16 Junioren
U16 Juniorinnen
U14 Junioren
U14 Juniorinnen
U 12 Boys
U 12 Girls
U 10 Boys
U 10 Girls
U 8 Boys
U 8 Girls
U 6 Boys
U 6 Girls
13:30 Uhr - U16 Junioren
13:30 Uhr - U16 Juniorinnen
14:00 Uhr - U14 Junioren
14:20 Uhr - U14 Juniorinnen
14:40 Uhr - U 12 Boys
15:00 Uhr - U 12 Girls
16:50 Uhr - U 10 Boys
17:10 Uhr - U 10 Girls
16:10 Uhr - U 8 Boys
16:30 Uhr - U 8 Girls
15:25 Uhr - U 6 Boys
15:50 Uhr - U 6 Girls
Filter by country, canton, city, club
Hide filter
country
canton
city
club
=
Germany
Switzerland
Aargau
Basel-Landschaft
Berne
Fribourg
Glarus
Graubünden
Lucerne
Obwalden
Schwyz
Solothurn
St. Gallen
Thurgau
Ticino
Valais
Vaud
Zug
Zurich
U 12 Girls
rank
lastname firstname
yob
city
time
diff
min/km
racenumber
1.
Walde Livia
09
Uster
06:51
3:46
412
2.
Badrutt Noemi
09
Winkel
07:03
+12
3:52
108
3.
Bieder Laura
08
Dübendorf
07:04
+13
3:53
118
4.
D'Amico Cherin
09
Wettswil
07:14
+23
3:58
157
5.
Marioni Giulia
08
Brüttisellen
07:14
+23
3:58
272
6.
Baer Seraina
09
Männedorf
07:27
+36
4:06
110
7.
Busin Alessandra
08
Aathal-Seegräben
07:38
+47
4:12
141
8.
Grob Aurelia
08
Hombrechtikon
07:44
+53
4:15
198
9.
Ramsauer Mia
08
Wetzikon ZH
07:53
+1:02
4:20
323
10.
Thalmann Nadja
09
Illnau
08:02
+1:11
4:25
394
11.
Wyser Jessica
09
Nänikon
08:11
+1:20
4:30
432
12.
Maag Seraphine
08
Illnau
08:15
+1:24
4:32
265
13.
Thalmann Xenia
08
Uster
08:27
+1:36
4:38
969
14.
Gubler Melanie
08
Grüt (Gossau ZH)
08:43
+1:52
4:47
200
15.
Moser Sayra
08
Uster
08:44
+1:53
4:47
290
16.
Morgenthaler Lilly
09
Uster
08:47
+1:56
4:49
288
17.
Schluchter Vanessa
08
NürensdorfNürensdorf
08:47
+1:56
4:49
348
18.
Van Maaren Dilara
08
Wetzikon ZH
08:49
+1:58
4:50
404
19.
Schmid Meret Cécilia
09
Stäfa
08:52
+2:01
4:52
353
20.
Schönberg Yuna
08
Greifensee
09:00
+2:09
4:56
357
21.
Brunner Alea
09
Uster
09:03
+2:12
4:58
135
22.
Marty Janine
09
Brüttisellen
09:11
+2:20
5:03
278
23.
Takahashi Rinka
09
Uster
09:12
+2:21
5:03
386
24.
Haller Sara
09
Grüt (Gossau ZH)
09:16
+2:25
5:06
208
25.
Wirz Flurina
09
Bertschikon (Gossau ZH)
09:18
+2:27
5:06
425
26.
Brunner Mara
09
Uster
09:23
+2:32
5:09
136
27.
Sueoka Ryoko
08
Uster
09:29
+2:38
5:12
384
28.
Stalder Selina
09
Bäretswil
09:30
+2:39
5:13
375
29.
Seitz Merle
09
Zürich
09:32
+2:41
5:14
991
30.
Weidmann Maleah
09
Zürich
09:37
+2:46
5:17
419
31.
Bonato Ilona
08
Uster
09:58
+3:07
5:28
130
32.
Yokota Satsuki
09
Uster
11:34
+4:43
6:21
435
DNS
Christen Lealie
09
Bassersdorf
153
Gasser Fiona
08
Esslingen
185
Janett Christina
08
Zürich
226
Janett Julia
09
Zürich
227
Mailley-Smith Isobel
09
Uster
268
Wolf Sarah
08
Aathal-Seegräben
428
(38 participants)
Markus Ryffel's Nachwuchslauf 2019
results
archive
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Verarbeitungszeit: 1ms
EVENTS
SEARCH
CASINO
PIT
LOGIN
About TrackMaxx
Jobs at TrackMaxx
×