de
|
fr
|
en
Greifenseelauf 2020
results
Overview
Full list by name
My favorites
GeoView
Search for racenumber, name, city, team
in
Full list by name
My favorites
Overall 17.9km Frauen
Overall 17.9km Männer
Overall 7km Frauen
Overall 7km Männer
17.9km W U20
17.9km W U23
17.9km W 20
17.9km W 30
17.9km W 35
17.9km W 40
17.9km W 45
17.9km W 50
17.9km W 55
17.9km W 60
17.9km W 65
17.9km W 70
17.9km W 75+
17.9km M U20
17.9km M U23
17.9km M 20
17.9km M 30
17.9km M 35
17.9km M 40
17.9km M 45
17.9km M 50
17.9km M 55
17.9km M 60
17.9km M 65
17.9km M 70
17.9km M 75+
7km W U16
7km W U18
7km W U20
7km W 20
7km W 30
7km W 40
7km W 50
7km W 60
7km W 70
7km W 75+
7km M U16
7km M U18
7km M 55
7km M U20
7km M 20
7km M 30
7km M 40
7km M 50
7km M 60
7km M 70
7km M 75+
17.9km Walking
17.9km Nordic Walking
7km Walking
7km Nordic Walking
17.9km Teamwertung
Filter by country, canton, city, club
Hide filter
country
canton
city
club
=
Australia
Austria
Canada
France
Germany
Italy
Liechtenstein
Mexico
Netherlands
Singapore
Switzerland
United Kingdom
Aargau
Appenzell Ausserrhoden
Appenzell Innerrhoden
Basel-Landschaft
Basel-Stadt
Berne
Fribourg
Geneva
Glarus
Graubünden
Jura
Lucerne
Neuchâtel
Nidwalden
Obwalden
Schaffhausen
Schwyz
Solothurn
St. Gallen
Thurgau
Ticino
Uri
Valais
Vaud
Zug
Zurich
7km W U16
rank
name
yob
city
club
time
diff
min/km
racenumber
overall
1.
Geiselmann Patricia
05
Oetwil am See
LC Meilen
34:24
4:54
4349
19.
2.
Mattes Justine
07
Gommiswald
Turnverein Gommiswald
35:15
+51
5:02
4232
28.
3.
Martin Fiona
07
Uster
38:12
+3:48
5:27
297
62.
4.
Bischoff Lena
07
Zürich
LC TV Unterstrass
38:13
+3:49
5:27
4345
63.
5.
Gertner Anika
08
Engelberg
Skiclub Engelberg
38:55
+4:31
5:33
960
73.
6.
Stamm Ramona
06
Gommiswald
39:28
+5:04
5:38
4243
84.
7.
Nussbaumer Kaja
08
Arnegg
40:21
+5:57
5:45
4171
115.
8.
Fürst Zoe
06
Embrach
TG Hütten / LA Kloten
41:32
+7:08
5:55
3519
166.
9.
Schwarz Avania
11
Uster
LC Uster
41:41
+7:17
5:57
4122
172.
10.
Weber Céline
08
Benken SG
41:44
+7:20
5:57
4301
174.
11.
Bertolini Flavia
10
Pfäffikon ZH
LC Uster
42:09
+7:45
6:01
4100
193.
12.
Steingruber Zoe
07
Gommiswald
Turnverein Gommiswald
42:33
+8:09
6:04
4244
205.
13.
Gisler Jana Lee Sunshine
09
Siggenthal Station
42:51
+8:27
6:07
415
214.
14.
Hertig Julia
11
Hombrechtikon
TV Hombrechtikon
43:03
+8:39
6:08
1309
223.
15.
Egli Rahel
05
Winterberg
43:40
+9:16
6:14
1792
246.
16.
Vidale Adriana
10
Uster
45:33
+11:09
6:30
2351
326.
17.
Aspect Berenice
05
Uster
45:40
+11:16
6:31
1783
332.
18.
Meier Fiona
06
Watt
49:41
+15:17
7:05
6295
501.
19.
Guyer Loana
07
Uster
TV Uster
51:08
+16:44
7:18
5400
542.
20.
Spiri Luisa
09
Benken ZH
53:37
+19:13
7:39
4298
586.
21.
Jaschke Klara
09
Benken ZH
53:37
+19:13
7:39
4289
587.
22.
Müller Séverine
05
Volketswil
54:27
+20:03
7:46
4291
603.
23.
Engeler Seraina
07
Winterthur
56:19
+21:55
8:02
1647
634.
24.
Lauber Julia
09
Zürich
56:53
+22:29
8:07
5373
638.
25.
Franzen Vicky
07
Küsnacht ZH
57:51
+23:27
8:15
6232
647.
26.
Spahn Salome
08
Uster
1:00:10
+25:46
8:35
2415
661.
27.
Rufli Sarina
08
Benglen
1:07:16
+32:52
9:36
432
690.
28.
Spaltenstein Melina
06
Zürich
1:07:16
+32:52
9:36
435
691.
DNS
Liebhold Leonie
08
Benglen
425
Schlegel Neev
07
Glarus
JTRI
973
Aliu Leonia
06
Fischbach-Göslikon
*star Cats Wallisellen
2254
Ziörjen Romina
12
Uster
LC Uster
4129
(32 participants)
Greifenseelauf 2020
results
archive
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Verarbeitungszeit: 1ms
EVENTS
SEARCH
CASINO
PIT
LOGIN
About TrackMaxx
Jobs at TrackMaxx
×