de
|
fr
|
en
Markus Ryffel's Nachwuchslauf 2019
results
18 °C
Date:
25.05.2019
Max temperature:
17.6 °C
Min temperature:
10.9 °C
Wind:
1.6 km/h
Precipitation:
9 mm
Datasource
Location: Uster, 469 m a.s.l.
Overview
Full list by name
My favorites
GeoView
Search for racenumber, name, city, team
in
Full list by name
My favorites
U16 Junioren
U16 Juniorinnen
U14 Junioren
U14 Juniorinnen
U 12 Boys
U 12 Girls
U 10 Boys
U 10 Girls
U 8 Boys
U 8 Girls
U 6 Boys
U 6 Girls
13:30 Uhr - U16 Junioren
13:30 Uhr - U16 Juniorinnen
14:00 Uhr - U14 Junioren
14:20 Uhr - U14 Juniorinnen
14:40 Uhr - U 12 Boys
15:00 Uhr - U 12 Girls
16:50 Uhr - U 10 Boys
17:10 Uhr - U 10 Girls
16:10 Uhr - U 8 Boys
16:30 Uhr - U 8 Girls
15:25 Uhr - U 6 Boys
15:50 Uhr - U 6 Girls
Filter by country, canton, city, club
Hide filter
country
canton
city
club
=
Germany
Switzerland
Aargau
Basel-Landschaft
Berne
Fribourg
Glarus
Graubünden
Lucerne
Obwalden
Schwyz
Solothurn
St. Gallen
Thurgau
Ticino
Valais
Vaud
Zug
Zurich
U 10 Girls
rank
lastname firstname
yob
city
time
diff
min/km
racenumber
1.
D'Amico Lauren
11
Wettswil
03:19
3:48
158
2.
Bissig Lena
10
Schwändi
03:22
+03
3:52
122
3.
Baer Fabia
11
Männedorf
03:24
+05
3:55
109
4.
Krayenbühl Noémie
10
Uster
03:27
+08
3:58
244
5.
Barattini Martina
10
Glattbrugg
03:29
+10
4:00
113
6.
Keller Fabia
10
Uster
03:32
+13
4:04
237
7.
Trachsler Eva
10
Uster
03:32
+13
4:04
397
8.
Wieser Nicole
10
Wermatswil
03:33
+14
4:05
424
9.
Larsen Ria
10
Uster
03:35
+16
4:07
959
10.
Rütti Natalie
11
Zürich
03:35
+16
4:07
340
11.
Bosshard Naemi
10
Gutenswil
03:38
+19
4:11
132
12.
Hertig Julia
11
Hombrechtikon
03:40
+21
4:13
213
13.
Thalmann Leonie
10
Uster
03:43
+24
4:16
393
14.
Schuhmayer Melina
10
Uster
03:44
+25
4:17
358
15.
Yapi Laeticia
10
Egg
03:44
+25
4:18
433
16.
Müller Emma
11
Uster
03:44
+25
4:18
293
17.
Broniszewski Julia
11
Volketswil
03:45
+26
4:19
134
18.
Heusser Leonie
10
Wallisellen
03:46
+27
4:19
217
19.
Maccarini Lucia
11
Neftenbach
03:46
+27
4:20
266
20.
Vögelin Marisa
10
Zürich
03:47
+28
4:21
407
21.
Blöchlinger Vivienne
10
Volketswil
03:47
+28
4:21
128
22.
Bissig Jael
11
Schwändi
03:49
+30
4:24
121
23.
Kiefer Lisha
10
Ebmatingen
03:49
+30
4:24
239
24.
Kellermüller Sarina
11
Uster
03:52
+33
4:27
238
25.
Suarez Samira
11
Uster
03:53
+34
4:28
383
26.
Sonderegger Elena
10
Stäfa
03:53
+34
4:28
371
27.
Menghini Marielou
11
Nürensdorf
03:54
+35
4:29
284
28.
Trittenbass Selina
10
Hinwil
03:56
+37
4:31
401
29.
Raths Siria
11
Grafstal
03:57
+38
4:32
324
30.
Takahashi Ruka
11
Uster
03:57
+38
4:32
387
31.
Steiner Jana
10
Aathal-Seegräben
03:57
+38
4:33
378
32.
Rupp Julie-Anne
11
Wolfhausen
03:59
+40
4:35
338
33.
Casutt Sonea
11
Nänikon
03:59
+40
4:35
148
34.
Rüeger Sarina Angelina
11
Volketswil
04:00
+41
4:36
336
35.
Schwarz Avania
11
Uster
04:01
+42
4:37
361
36.
Zgraggen Nora
11
Uster
04:01
+42
4:37
441
37.
Svec Samira
11
Volketswil
04:02
+43
4:38
385
38.
Derendinger Ena
11
Brüttisellen
04:02
+43
4:39
162
39.
Mey Emma
11
Fehraltorf
04:03
+44
4:39
287
40.
Cutruneo Amelia
10
Uster
04:04
+45
4:40
998
41.
von Tessin Neva
10
Esslingen
04:04
+45
4:41
409
42.
Bühler Sina
11
Uster
04:05
+46
4:42
452
43.
Rahm Nayeli
11
Uster
04:06
+47
4:43
320
44.
Grimm Chiara
11
Volketswil
04:06
+47
4:43
196
45.
Blattner Tabea
11
Zürich
04:06
+47
4:43
124
46.
Rickenbacher Ilaria
10
Uster
04:06
+47
4:43
327
47.
Soluch Noemi
11
Zürich
04:07
+48
4:45
458
48.
Lodato Lea
11
Oberhasli
04:08
+49
4:45
261
49.
Kriegers Nisha
10
Uster
04:08
+49
4:45
245
50.
Bertolini Flavia
10
Pfäffikon ZH
04:08
+49
4:45
115
51.
Baldischweiler Evelyn
11
Bülach
04:09
+50
4:46
952
52.
Salgado Ines
11
Esslingen
04:09
+50
4:47
343
53.
Frei Syrina
11
Tann ZH
04:11
+52
4:49
178
54.
Perker Joyce
10
Pfäffikon ZH
04:12
+53
4:49
313
55.
Schwyter Alissa
11
Hinwil
04:14
+55
4:52
363
56.
Menetrat Lucia
10
Egg
04:14
+55
4:52
283
57.
Moser Lilly
11
Widen
04:15
+56
4:53
456
58.
Hermanns Malin
11
Uster
04:15
+56
4:53
212
59.
Wagner Stella
10
Uster
04:15
+56
4:53
411
60.
Mukina Katja
11
Brugg AG
04:15
+56
4:54
292
61.
Zellweger Isabel
11
Volketswil
04:16
+57
4:54
438
62.
Osmelak Zofia
10
Opfikon (zh) Opfikon
04:20
+1:01
4:58
308
63.
Thiam Anna-Lisa
10
Wald ZH
04:22
+1:03
5:01
395
64.
Bhattacharya Ihita
10
Wädenswil
04:24
+1:05
5:03
117
65.
Marty Michelle
11
Brüttisellen
04:26
+1:07
5:06
279
66.
Goldbach Heidi
11
Zürich
04:27
+1:08
5:07
191
67.
Widerska Monika
11
Nürensdorf
04:28
+1:09
5:09
422
68.
Vego Malea
11
Oetwil am See
04:30
+1:11
5:10
405
69.
Nespoli Alissa
11
Schwerzenbach
04:32
+1:13
5:12
297
70.
Reding Enja
11
Uster
04:32
+1:13
5:13
326
71.
Fritschi Adriana
10
Oberglatt ZH
04:40
+1:21
5:22
182
72.
Stöckle Lynn
11
Uster
04:41
+1:22
5:23
967
73.
Quynh-Anh Ha
11
Baar
04:42
+1:23
5:24
319
74.
Wirz Julia
11
Bertschikon (Gossau ZH)
04:43
+1:24
5:25
426
75.
Simeoni Alessandra
11
Nürensdorf
04:43
+1:24
5:26
370
76.
Lieberherr Leana
11
Schwerzenbach
04:44
+1:25
5:27
255
77.
Zwahlen Luna
11
Uster
04:45
+1:26
5:28
447
DNS
Antonucci Chrishea
10
Egg
105
Christen Tianii
11
Bassersdorf
155
Freudlperger Claire
11
Heidelberg
179
Hofmann Jana
11
Uster
218
Landolt Lea
11
Gutenswil
247
Lehmann Svenja
11
Uster
250
Nieder Lisa-Marie
10
Gutenswil
301
Nisha Kriegers
10
Uster
302
Perissinotti Caterina
11
Castagnola
964
Stalder Alina
10
Wettswil
372
Stalder Norah
10
Wettswil
374
Terlien Isabelle
10
Mönchaltorf
391
Wolf Lilli
11
Aathal-Seegräben
427
(90 participants)
Markus Ryffel's Nachwuchslauf 2019
results
archive
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Verarbeitungszeit: 8ms
EVENTS
SEARCH
CASINO
PIT
LOGIN
About TrackMaxx
Jobs at TrackMaxx
×