11. | Köster Anna | 1980 | DE-Frankfurt | | 1:50.09 | 223 | F35-44 | |
7. | Kraneburg Ursula | 1985 | DE-München | | 1:41.02 | 224 | F20-34 | |
8. | Künzli Alani | 2006 | Pontresina | | | 44 | Evla W | |
5. | Lanz Nina | 2008 | Bülach | | | 65 | Muntanella W | |
6. | Lanz Sophie | 2010 | Bülach | | | 87 | Furmina W | |
1. | Larsen Lisa | 1990 | SE-Täby | Knoppen Elit | 1:20.57 | 225 | F20-34 | |
8. | Leikina Nadya | 1972 | St. Moritz | | 1:36.26 | 258 | F35-44 | |
18. | Lennox Jack | 2007 | GB-Milton Keynes | Team mk | | 169 | Muntanella M | |
3. | Lennox Karen | 1976 | GB-Milton Keynes | Team Corley Cycles | 1:24.55 | 254 | F35-44 | |
16. | Lennox Katie | 2009 | GB-Milton Keynes | Team mk | | 86 | Furmina W | |
2. | Maag Annina | 2009 | Zollikerberg | | | 185 | Furmina W | |
7. | Maag Yves | 2007 | Zollikerberg | | | 166 | Muntanella M | |
34. | Makowski Marcus | 1973 | Silvaplana | swiss smile | 1:45.12 | 126 | M35-44 | |
23. | Manfredi Stefano | 1971 | Pully | Tri Team Pully | 1:28.01 | 127 | M35-44 | |
2. | Marcel Wendel, Luzius Bochsler, Michèle Wendel | 1979 | Winterthur | TriMotion Varioserv | 1:15.27 | 52 | TeamSprint | |
9. | Matossi Ursina | 1995 | St. Moritz | | 1:49.52 | 179 | F20-34 | |
5. | Mauron Bruno | 1961 | Madulain | | 1:19.23 | 260 | M45-54 | |
2. | Mehli Marlies | 1961 | St. Moritz | | 1:28.50 | 256 | F45-54 | |
1. | Mehli Sergio | 1950 | St. Moritz | | 1:28.50 | 257 | M65+ | |
9. | Meile Alina | 2006 | Herdern | LC Frauenfeld | | 45 | Evla W | |
10. | Meile Flurina | 2008 | Herdern | LC Frauenfeld | | 61 | Muntanella W | |
1. | Melcher Gian Duri | 1983 | | | 1:09.09 | 155 | M20-34 | |
10. | Melloni Tomaso | 1979 | Lausanne | TriTeam Pully | 1:14.57 | 128 | M35-44 | |
14. | Mettler Anouk | 2009 | Weiningen ZH | | | 82 | Furmina W | |
6. | Michèle Grossenbacher, Markus Rose, Sabine Schanzenbach | | | Team Giardino Mountain | 1:24.00 | 51 | TeamSprint | |
32. | Miller Brandon | 1976 | Zürich | | 1:41.02 | 129 | M35-44 | |
11. | Molteni Andrea | 1979 | IT-como | Ateam | 1:15.41 | 130 | M35-44 | |
3. | Monari Laura | 1981 | Pully | Tri Team Pully | 1:28.29 | 227 | F20-34 | |
1. | Moruzzi Daniele | 2006 | IT-Lomazzo | Friesian Team | | 142 | Evla M | |
5. | Mullan Eimear | 1982 | | | 1:09.26 | 7 | VIP | |
8. | Mumdey Jessica | 1987 | DE-Köln | | 1:49.33 | 263 | F20-34 | |
6. | Nani Enrico | 2002 | St. Moritz | | | 107 | Uors M | |
1. | Nicholls Richie | 1987 | | | 1:02.29 | 3 | VIP | |
26. | Nigg Reto | 1973 | Urdorf | TriMotion Varioserv | 1:30.46 | 131 | M35-44 | |
11. | Nigg Sofie | 2006 | Urdorf | TriMotion Varioserv | | 46 | Evla W | |
19. | Nugnes Fabrizio | 2008 | Sils/Segl Maria | | | 167 | Muntanella M | |
8. | Oeschger Lars | 2007 | Muhen | | | 174 | Muntanella M | |
2. | Oeschger Peter | 1970 | Muhen | | 1:12.50 | 255 | M45-54 | |
14. | Oswald Mathias | 1985 | Zürich | | 1:34.38 | 111 | M20-34 | |
2. | Paglia Jenni | 1985 | Champfèr | Home of Triathlon St. Moritz | 1:27.17 | 251 | F20-34 | |
2. | Perl Curdin | 1984 | | | 1:11.05 | 2 | M20-34 | |
5. | Perl Rilana | 1991 | Pontresina | | 1:38.01 | 228 | F20-34 | |
8. | Perron Marc | 1961 | Zürich | | 1:29.36 | 261 | M45-54 | |
2. | Piller Dario | 1973 | IT-Livigno | Valtellina Triathlon | 1:11.50 | 132 | M35-44 | |
10. | Pixner Peter | 1985 | | | 1:22.10 | 160 | M20-34 | |
11. | Polinelli Selina | 2007 | St. Moritz | | | 64 | Muntanella W | |
1. | Pöllinger Reinhard | 1957 | Bever | | 1:12.48 | 205 | M55-64 | |
4. | Possberg Jonas | 2008 | Fehraltorf | | | 176 | Muntanella M | |
1. | Possberg Vanessa | 2003 | Fehraltorf | | | 28 | Capricorn W | |
9. | Rafferty Nigel | 1970 | Zuoz | | 1:32.57 | 210 | M45-54 | |
9. | Rafferty Rebecca | 1971 | Zuoz | | 1:43.37 | 229 | F35-44 | |
7. | Ramona Mevio, Stefan Sieber, Roberto Rivola | | St. Moritz | Tourismusorganisation Engadin St. Moritz | 1:25.46 | 55 | TeamSprint | |
8. | Rauch Maura | 2010 | Zernez | | | 193 | Furmina W | |
12. | Reille Marjetta | 1977 | St. Moritz | | 1:55.26 | 162 | F35-44 | |
24. | Reille Nicolas | 1973 | St. Moritz | | 1:30.14 | 161 | M35-44 | |
6. | Reisinger Martin | 1970 | Bever | | 1:27.17 | 212 | M45-54 | |
9. | Ripamonti Fiona | 2007 | St. Moritz | SC Alpina St. Moritz | | 62 | Muntanella W | |
7. | Ripamonti Laura | 2005 | St. Moritz | SC Alpina St. Moritz | | 47 | Evla W | |
8. | Rominger Roman | 1983 | DE-München | | 1:20.55 | 113 | M20-34 | |
4. | Rütimann Leandro | 2004 | Würenlos | TriMotion Varioserv | | 122 | Capricorn M | |
13. | Rütimann Thomas | 1978 | Würenlos | TriMotion Varioserv | 1:18.24 | 133 | M35-44 | |
15. | Sardano Marco | 1971 | Le Prese | | 1:20.49 | 253 | M35-44 | |
15. | Sauer Justine | 2010 | Brail | | | 93 | Furmina W | |
4. | Schänbächler Mara | 2009 | Weisslingen | | | 88 | Furmina W | |
9. | Schellenberg Andrin | 1994 | Pontresina | Engadin Nordic | 1:21.55 | 115 | M20-34 | |
10. | Scherer Niclas | 2010 | Celerina | | | 183 | Furmina M | |
4. | Schilling Oliver | 1980 | Altendorf | TG Hütten | 1:12.36 | 134 | M35-44 | |
30. | Schlösser Ingo | 1978 | Davos Platz | | 1:39.11 | 135 | M35-44 | |
7. | Schmid Finn | 2010 | Hünenberg | | | 186 | Furmina M | |
4. | Schmugge Severin | 1995 | Samedan | | 1:15.32 | 117 | M20-34 | |
3. | Schoch Gerold | 1953 | Uetikon am See | | 1:43.24 | 208 | M55-64 | |
17. | Schuh Ronny | 1981 | Luzern | | 1:41.51 | 119 | M20-34 | |
1. | Silvestri Michela | 1977 | IT-livigno | Valtellina Triathlon | 1:20.22 | 226 | F35-44 | |
7. | Sist Andrea | 1970 | St. Moritz | | 1:28.30 | 214 | M45-54 | |
2. | Spataro Samira | 1999 | | The St. Moritzer Swimmers’ | 2:07.29 | 230 | F14-19 | |
4. | Spirig Nicola | 1982 | Bachenbülach | | 1:07.13 | 1 | VIP | |
2. | Stamatakis Charalampos | 2009 | Samedan | | | 192 | Furmina M | |
9. | Steger Franco | 2010 | Zuoz | | | 191 | Furmina M | |
29. | Steger Patrick | 1980 | Zuoz | | 1:38.43 | 137 | M35-44 | |
2. | Steiger Niclas | 2004 | Samedan | | | 127 | Capricorn M | |
33. | Sticker Jörg | 1977 | DE-Köln | | 1:44.43 | 166 | M35-44 | |
1. | Stoffel Richard | 1968 | Zürich | Trigether | 1:11.58 | 216 | M45-54 | |
5. | Susi Wiprächtiger, Gian Marco Tomaschett, Michael Pfäffli | | | Behörde St. Moritz | 1:21.38 | 53 | TeamSprint | |
4. | Sutton Sophie | 2005 | St. Moritz | | | 50 | Evla W | |
3. | Sutton Zali | 2003 | St. Moritz | | | 25 | Capricorn W | |
3. | Sypré Dries | 1970 | BE-Oedelem | | 1:18.01 | 218 | M45-54 | |
3. | 't Jong Mandy | 2005 | | St. Moritz Swimmers | | 48 | Evla W | |
7. | Telli Guido | 1971 | Flims Dorf | | 1:13.59 | 152 | M35-44 | |
9. | Thomas Röggla, Oliver Indurain Stastny, Dani Usain Peter | 1969 | Pontresina | Tri@long | 1:31.40 | 56 | TeamSprint | |
3. | Tom Graber, Gabi Villiger, Andi Meierhofer | 1972 | Bonstetten | | 1:18.58 | 54 | TeamSprint | |
2. | Tschanett Andri | 2002 | St. Moritz | | | 106 | Uors M | |
16. | Tschanett Claudio | 1972 | St. Moritz | | 1:21.02 | 154 | M35-44 | |
3. | Tschanett Flavia | 2001 | St. Moritz | | | 4 | Uors W | |
6. | van der Valk Jil | 2004 | Samedan | | | 27 | Capricorn W | |
2. | van der Valk Marah | 2007 | Samedan | | | 73 | Muntanella W | |
20. | Van Wehren Lutz | 1979 | Samedan | | 1:26.31 | 165 | M35-44 | |
16. | Vasarik Andreas | 1983 | Zuoz | | 1:38.43 | 121 | M20-34 | |
15. | Vetterli Florian | 1984 | Samedan | | 1:35.23 | 123 | M20-34 | |
1. | Vliegen Erik | 1978 | St. Moritz | | 1:08.12 | 163 | M35-44 | |
15. | Vollaard Grosué | 2007 | NL-Haarlem | | | 177 | Muntanella M | |