7. | Aebi Alina | 2003 | Fläsch | | | 24 | Capricorn W | |
7. | Aebi Pirmin | 2001 | Fläsch | | | 103 | Uors M | |
4. | Airaldi Valeria | 1983 | Viganello | TRI TEAM TICINO | 1:28.34 | 203 | F20-34 | |
6. | Albasini Fabrizio | 2003 | | St. Moritz Swimmers | | 124 | Capricorn M | |
5. | Albasini Luca | 2005 | | St. Moritz Swimmers | | 144 | Evla M | |
31. | Alessandro Bader | 1976 | Celerina | CANTINA VITIVINICOLA MONZEGLIO | 1:39.24 | 103 | M35-44 | |
10. | Avet Marie | 1980 | Zürich | | 1:46.39 | 206 | F35-44 | |
6. | Balzarini Massimiliano | 2007 | Wollerau | | | 160 | Muntanella M | |
1. | Balzarini Matilde | 2009 | Wollerau | | | 80 | Furmina W | |
3. | Baum Lorenz | 1990 | DE-Reutlingen | Post-SV Tübingen | 1:15.18 | 156 | M20-34 | |
7. | Baumann Fadri | 2006 | Samedan | Skiclub Piz Ot | | 140 | Evla M | |
11. | Baumann Seraina | 2010 | Samedan | | | 81 | Furmina W | |
5. | Beck Leandra | 2004 | St. Moritz | The St. Moritzer Swimmers | | 20 | Capricorn W | |
2. | Beck Livio | 2007 | St. Moritz | EHC St. Moritz | | 161 | Muntanella M | |
19. | Beretta Aimone | 1974 | Vacallo | Tori Team Ticino | 1:26.03 | 105 | M35-44 | |
5. | Blatter Loris | 2004 | Walchwil | Checkpoint Zugerland | | 120 | Capricorn M | |
8. | Blatter Timo | 2004 | Walchwil | Checkpoint Zugerland | | 121 | Capricorn M | |
9. | Bochsler Jannik | 2005 | Elsau | | | 148 | Evla M | |
9. | Bochsler Levin | 2007 | Elsau | | | 173 | Muntanella M | |
3. | Bormolini Jakob | 2000 | IT-Livigno | Sporting Club Livigno | 1:20.14 | 101 | M14-19 | |
6. | Borradori Alessandro | 2006 | St. Moritz | | | 146 | Evla M | |
3. | Botelho Riki | 2007 | | | | 162 | Muntanella M | |
3. | Brown Reiny | 1998 | St Moritz | | 1:05.50 | 5 | VIP | |
4. | Brown Tahni | 2002 | St. Moritz | | | 1 | Uors W | |
4. | Bunte Alessandra | 2004 | Boppelsen | VC Steinmaur | | 21 | Capricorn W | |
2. | Bunte Andri | 2005 | Boppelsen | VC Steinmaur | | 141 | Evla M | |
7. | Cagnati Andrea | 1974 | Zug | Team Bernina | 1:35.09 | 211 | F35-44 | |
18. | Cagnati Roberto | 1978 | Zug | | 1:25.02 | 164 | M35-44 | |
7. | Cantieni Claudio | 2004 | Samedan | | | 128 | Capricorn M | |
3. | Cantieni Nina | 2007 | Samedan | | | 72 | Muntanella W | |
1. | Corazza Giovanni | 2008 | Buchs SG | | | 178 | Muntanella M | |
1. | Corazza Maddalena | 2007 | Buchs SG | | | 74 | Muntanella W | |
21. | Cornaro Vittorio | 1972 | Comano | | 1:26.32 | 108 | M35-44 | |
10. | Corradino Marco | 1968 | IT-Milan | | 2:04.10 | 262 | M45-54 | |
2. | Corrillo Alain | 1993 | | | 1:04.32 | 4 | VIP | |
28. | de Francisci Pietro | 1976 | Mendrisio | | 1:38.12 | 110 | M35-44 | |
4. | De Marco Nikki | 1973 | Madulain | | 1:26.15 | 259 | F35-44 | |
7. | Dietrich Sara | 2007 | Baar | | | 60 | Muntanella W | |
8. | Dietrich Simon | 2009 | Baar | | | 180 | Furmina M | |
10. | Dietschweiler Louisa | 2009 | St. Moritz | | | 90 | Furmina W | |
14. | Dietschweiler Sovaya | 2008 | St. Moritz | | | 66 | Muntanella W | |
9. | Dietschwiler Kyra | 2009 | St. Moritz | | | 89 | Furmina W | |
3. | Egger Maurin | 2005 | Samedan | | | 150 | Evla M | |
4. | Egger Sari | 2007 | Samedan | | | 70 | Muntanella W | |
6. | Ellis Marry Beth | 1977 | | | 1:10.22 | 6 | VIP | |
12. | Engels Robin | 1992 | Pontresina | | 1:25.23 | 102 | M20-34 | |
2. | Erne Nicola | 1996 | Samedan | | 1:17.19 | 178 | M14-19 | |
8. | Ettore Meo | 2005 | Surlej | | | 145 | Evla M | |
5. | Federico Silvestri | 1982 | IT-livigno | Valtellina Triathlon | 1:16.50 | 104 | M20-34 | |
6. | Felice Civitillo Cristina | 1985 | Lausanne | | 1:39.28 | 213 | F20-34 | |
1. | Gadient Filippo | 2002 | St. Moritz | | | 105 | Uors M | |
2. | Gadient Georgina | 1979 | Chur | | 1:23.05 | 215 | F35-44 | |
6. | Gallin Cyrille | 1978 | St. Moritz | | 1:13.13 | 177 | M35-44 | |
6. | Geiger Laurent | 2010 | Pontresina | | | 181 | Furmina M | |
13. | Gelmini Matilde | 2007 | IT-Chiavenna | | | 71 | Muntanella W | |
5. | Giambarba Luca | 2002 | Oberhasli | | | 102 | Uors M | |
12. | Gianera Cecilia | 2009 | IT-Prata | | | 91 | Furmina W | |
4. | Giannini Filippo | 1961 | IT-CUSAGO MI | ONDAVERDE | 1:19.15 | 207 | M45-54 | |
11. | Gisler Bruno | 1983 | St. Gallen | | 1:24.20 | 107 | M20-34 | |
7. | Gisler Christoph | 1981 | Zürich | Team Koach | 1:19.49 | 109 | M20-34 | |
27. | Gloor Paddy | 1976 | Teufen AR | TRI Club Bodensee | 1:35.45 | 112 | M35-44 | |
3. | Glushkosvskii Lev | 2003 | Silvaplana | | | 126 | Capricorn M | |
1. | Gnädinger Yvonne | 1960 | Winterthur | | 2:00.28 | 231 | F55-64 | |
5. | Götz Barbara | 1980 | Champfèr | TriMotion Varioserv | 1:27.33 | 217 | F35-44 | |
12. | Götz Thomas | 1972 | Champfèr | TriMotion Varioserv | 1:16.10 | 114 | M35-44 | |
14. | Grigorian Raffi | 2008 | St. Moritz | | | 163 | Muntanella M | |
1. | Gruber Elio | 2009 | Silvaplana | EHC St. Moritz | | 182 | Furmina M | |
2. | Gruber Ilaria | 2006 | Silvaplana | The St. Moritzer Swimmers | | 40 | Evla W | |
12. | Gygax Alinda | 2008 | Aarwangen | | | 69 | Muntanella W | |
11. | Gygax Lars | 2006 | Aarwangen | | | 149 | Evla M | |
10. | Hagen Estelle | 2005 | St. Moritz | Tati’s Designkeller | | 41 | Evla W | |
10. | Hagen Killian | 2007 | St. Moritz | Tati’s Designkeller | | 164 | Muntanella M | |
17. | Hallenbarter Rafael | 1977 | Altendorf | | 1:22.33 | 151 | M35-44 | |
12. | Hartmann Corsin | 2007 | Samedan | | | 175 | Muntanella M | |
14. | Herzig Sebastian | 1980 | Baar | Pain Gain BV | 1:18.53 | 116 | M35-44 | |
8. | Hilfiker Delia | 2007 | Muttenz | | | 68 | Muntanella W | |
1. | Holer Luca | 1997 | Henggart | | 1:10.57 | 106 | M14-19 | |
1. | Höltschi Céline | 1997 | Churwalden | Tri-Team Calanda | 1:27.03 | 220 | F14-19 | |
9. | Huwiler Anna | 2003 | | St. Moritz Swimmers | | 22 | Capricorn W | |
5. | Huwiler Lisa | 2005 | | St. Moritz Swimmers | | 42 | Evla W | |
25. | Inkermann Andreas | 1974 | Wauwil | TriMotion Varioserv | 1:30.27 | 118 | M35-44 | |
17. | Inkermann Arwin | 2008 | Wauwil | TriMotion Varioserv | | 165 | Muntanella M | |
1. | Iseli Jeannine | 1970 | Schüpfen | | 1:22.03 | 221 | F45-54 | |
1. | Iseli Rawa Kaya | 2006 | Schüpfen | | | 43 | Evla W | |
5. | Iten Renato | 1977 | Zürich | | 1:13.05 | 120 | M35-44 | |
12. | Jauch Alessia | 2006 | Elgg | | | 51 | Evla W | |
8. | Jauch Leonie | 2004 | Elgg | | | 26 | Capricorn W | |
15. | Jauch Nina | 2008 | Elgg | | | 67 | Muntanella W | |
1. | Jegher Fadri | 2004 | Seewis Dorf | | | 125 | Capricorn M | |
4. | Jegher Livio | 2006 | Seewis Dorf | | | 147 | Evla M | |
2. | Jegher Seraina | 2002 | Seewis Dorf | | | 3 | Uors W | |
2. | Kälin Marina | 2003 | | The St. Moritzer Swimmers | | 23 | Capricorn W | |
1. | Kälin Nadja | 2001 | | The St. Moritzer Swimmers | | 2 | Uors W | |
4. | Katharina Ueltschi, Ueli Brunschweiler , David Hetcke | | Zürich | Go Wild | 1:20.32 | 59 | TeamSprint | |
6. | Keller Sarah | 1980 | Stäfa | Team trisutto.com | 1:33.26 | 222 | F35-44 | |
9. | Kennel Kaspar | 1973 | Einsiedeln | JTRI Pfäffikon | 1:14.53 | 157 | M35-44 | |
4. | Kennel Yuri | 2010 | Einsiedeln | | | 190 | Furmina M | |
7. | Kilgroe Kim | 1989 | | | 1:20.33 | 8 | VIP | |
3. | Klaus Oliver | 1973 | Tuggen | Hintermann Racing / TG Hütten | 1:12.10 | 122 | M35-44 | |
2. | Kögler Harald | 1959 | Wädenswil | | 1:22.24 | 252 | M55-64 | |