de
|
fr
|
en
Triathlon "Top of the World" 2019
results
Overview
Full list by name
My favorites
GeoView
Search for racenumber, name, city, team
in
Full list by name
My favorites
Promi / VIP Frauen
Promi / VIP Männer
Overall Triathlon Frauen
Overall Triathlon Männer
Overall Duathlon Frauen
Overall Duathlon Männer
Triathlon Männer 14-19
Triathlon Männer 20-34
Triathlon Männer 35-44
Triathlon Männer 45-54
Triathlon Männer 55-64
Triathlon Männer 65+
Triathlon Frauen 14-19
Triathlon Frauen 20-34
Triathlon Frauen 35-44
Triathlon Frauen 45-54
Triathlon Frauen 55-64
Duathlon Männer 14-19
Duathlon Männer 20-34
Duathlon Männer 35-44
Duathlon Männer 45-54
Duathlon Männer 55-64
Duathlon Frauen 14-19
Duathlon Frauen 20-34
Duathlon Frauen 35-44
Duathlon Frauen 45-54
Duathlon Frauen 55-64
3er Team Mixed
Uors (Bär), Mädchen
Capricorn (Steinbock), Mädchen
Evla (Adler), Mädchen
Muntanella (Murmeltier), Mädchen
Furmia (Ameise), Mädchen
Uors (Bär), Knaben
Capricorn (Steinbock), Knaben
Evla (Adler), Knaben
Muntanella (Murmeltier), Knaben
Furmia (Ameise), Knaben
Filter by country, canton, city, club
Hide filter
country
canton
city
club
=
Australia
Austria
Belgium
Chile
Germany
Iran (Islamic Republic of)
Italy
Japan
Liechtenstein
Luxembourg
Netherlands
Poland
Saint Lucia
Singapore
Switzerland
Ukraine
United Kingdom
Aargau
Appenzell Ausserrhoden
Basel-Landschaft
Basel-Stadt
Berne
Fribourg
Geneva
Glarus
Graubünden
Lucerne
Obwalden
Schaffhausen
Schwyz
Solothurn
St. Gallen
Thurgau
Ticino
Valais
Vaud
Zug
Zurich
rank
lastname firstname
yob
club/city
time
racenumber
contest
7.
Galliena Antonio
83
ASD Zerotriuno triathlon team
1:37:23
309
Duathlon
6.
Gallin Valeria
85
WePerf
1:20:53
263
Triathlon
3.
Gerami Shiz
89
1:22:32
4
Promi / VIP
22.
Gerosa Gian Marco
83
Milano
1:44:01
118
Triathlon
17.
Giobbi Pietro
10
Milano
69
Kids Triathlon
7.
Giobbi Vittorio
12
Milano
70
Kids Triathlon
8.
Giugni Stefano
86
Otrè Triathlon Team
1:14:36
119
Triathlon
11.
Gonzalez Panaguez Juan Francisco
86
Ironteam Chile
1:36:03
358
Duathlon
2.
Gossauer Jens-Michael
93
Powerlab Racing Team
1:18:08
349
Duathlon
1.
Grice Holly
94
The Hills District
1:14:30
253
Triathlon
11.
Grob Jamie
12
Home of Triathlon
71
Kids Triathlon
2.
Gruber Elio
09
Home of Triathlon
72
Kids Triathlon
1.
Gruber Ilaria
06
Home of Triathlon
73
Kids Triathlon
13.
Guggisberg Carola
92
EP Team
1:33:07
216
Triathlon
22.
Guidetti Federica
86
Zürich
2:06:19
217
Triathlon
10.
Gygax Alinda
08
Aarwangen
74
Kids Triathlon
2.
Gygax Lars
06
Aarwangen
75
Kids Triathlon
19.
Hartensveld Tess
12
Castricum
76
Kids Triathlon
2.
Harzenmoser Christian
64
Tri Club Vaduz
1:18:27
254
Triathlon
1.
Hasler Carol Claudius
63
HILITE Axova Solar
1:34:21
310
Duathlon
8.
Hauenstein Marius
67
St.Moritz
1:18:44
120
Triathlon
5.
Heer Oriana
81
Teufenthal AG
1:17:21
218
Triathlon
16.
Heimgartner Selina
12
77
Kids Triathlon
17.
Hendrickx Alessandro
89
Blanden
1:23:22
121
Triathlon
10.
Hilfiker Beppo
60
VC Allschwil
1:33:18
219
Triathlon
DNS
Hilfiker Linus
05
Muttenz
23
Kids Triathlon
DNS
Hofer Martin
65
Athletic Team Langnau
311
Duathlon
3.
Hoffmann Doro
66
Doro`s Schwimmschule
2:12:38
312
Duathlon
4.
Horst Adrian
60
Swim TEAM Siggingen Schweiz
1:21:31
220
Triathlon
5.
Hotel Giardino Mountain
76
Hotel Giardino Mountain
1:17:21
287
Mixed Staffel Triathlon
15.
Huber Cédric
09
Flims Waldhaus
15
Kids Triathlon
1.
Huber Melia
11
St. Erhard
16
Kids Triathlon
6.
Huber Severin
11
Flims Waldhaus
17
Kids Triathlon
1.
Hug Yannis
13
Home of Triathlon
18
Kids Triathlon
9.
Hunkeler Aurelio
13
Home of Triathlon
78
Kids Triathlon
14.
Hunkeler Elèonore
10
Home of Triathlon
79
Kids Triathlon
17.
Hunkeler Leandro
12
Home of Triathlon
80
Kids Triathlon
20.
Hüsler Alexandra
89
Celerina
1:49:15
221
Triathlon
12.
Hüsler Gerhard
60
Celerina
1:42:50
222
Triathlon
2.
Hüsser Nicole
78
pbsports Team
1:42:05
355
Duathlon
1.
In-Albon Tina
76
Tria VC Allschwil
1:12:29
223
Triathlon
7.
Jenal Leon
13
Home of Triathlon
81
Kids Triathlon
DNS
Jensen Pia
94
LT DSHS Köln
224
Triathlon
9.
Kaandorp Marlin
11
Castricum
82
Kids Triathlon
3.
Kälin Andreas
90
gantrischbike.ch
1:20:40
350
Duathlon
3.
Käppeli Andrea
77
Swiss Duathlon
1:50:28
313
Duathlon
9.
Käppeli Nora
07
Merenschwand
19
Kids Triathlon
9.
Käser Jürg
85
RSC Aaretal Münsingen
1:28:28
314
Duathlon
7.
Kasten Martin
76
Sportfreunde Zürich
1:14:10
154
Triathlon
4.
Kaufmann Aita
97
SAS Zürich
1:18:09
225
Triathlon
17.
Kaunert Antonia
10
Erlangen
132
Kids Triathlon
1.
Kerber Navid
03
LA Nidwalden
1:25:31
356
Duathlon
DNS
Kern Timéo
12
Belmont-sur-Lausanne
83
Kids Triathlon
2.
Kilchenmann Tobias
00
RSC Aaretal
1:28:28
341
Duathlon
2.
Klingler Nicole
80
Tri Club Vaduz
1:14:01
255
Triathlon
1.
Klöti Denis
09
Sarnen
20
Kids Triathlon
4.
Klöti Gregory
07
Sarnen
21
Kids Triathlon
5.
Knier Max
86
St. Moritz
1:07:51
155
Triathlon
DNF
Kobzieva Hanna
89
Live.Love
12:42
256
Triathlon
2.
Krähenbühl Ernst
60
Gantrischbike und Sport
1:47:52
315
Duathlon
8.
Krieger Peter
78
Swiss Duathlon
1:42:05
342
Duathlon
3.
Krüger Amanda
13
Maloja
139
Kids Triathlon
6.
Kuhn Peter
62
Matten b. Interlaken
1:22:50
226
Triathlon
20.
Kulmer Amadeus
91
Home of Triathlon
1:27:14
122
Triathlon
15.
Kummer Tamara
94
Näfels
1:35:21
227
Triathlon
2.
Laichinger Finn
13
Laichingen
22
Kids Triathlon
7.
Lanz Natanael
88
Home of Triathlon St.Moritz
1:13:10
123
Triathlon
3.
Leikina Nadya
72
St. Moritz
1:36:23
266
Triathlon
2.
LTV Köflach
81
LTV Köflach
1:12:33
288
Mixed Staffel Triathlon
17.
Makowski Marcus
73
swiss smile
1:39:48
167
Triathlon
1.
Manser Daniela
71
Team Tripep
1:46:35
316
Duathlon
DNS
Marcher Matthias
92
München
124
Triathlon
DNS
Marcolin Amalia
03
Champery
317
Duathlon
DNS
Marcolin Gherardo
69
Champéry
125
Triathlon
5.
Marty Stefan
79
Eroxswiss
1:27:15
318
Duathlon
6.
Marx Dario
07
Zizers
84
Kids Triathlon
3.
Marx Luca
05
Zizers
85
Kids Triathlon
7.
Maurer Selma
12
Zollikerberg
24
Kids Triathlon
DNF
McIntosh Dan
84
06:00
6
Promi / VIP
2.
McIntosh Dan
84
1:22:04
6
Duathlon
DNS
Meier Beat
64
Toni Hasler Race Team
319
Duathlon
5.
Meier Jenny
99
3starcats
1:20:18
228
Triathlon
2.
Meier Nadja
00
Engadin Nordic
1:34:38
229
Triathlon
DNS
Meier Sina
00
Uzwil
230
Triathlon
4.
Meier-Grau Ursi
67
Sportphysio Uzwil
1:37:23
267
Triathlon
4.
Meile Alina
06
Home of Triathlon
86
Kids Triathlon
8.
Meile Flurina
08
Home of Triathlon
87
Kids Triathlon
4.
Menghini Marielou
11
Nürensdorf
25
Kids Triathlon
9.
Mettler Anouk
09
Weiningen ZH
26
Kids Triathlon
11.
Mettler Céline
12
Weiningen ZH
27
Kids Triathlon
2.
Meylan Martial
69
Tri Team Lutry
1:11:50
126
Triathlon
DNS
Miller James
74
Cote Heath All Stars
320
Duathlon
3.
Moderana Valentina
86
Tirano
2:46:38
321
Duathlon
19.
Molettieri Alesandro
10
St. Moritz
28
Kids Triathlon
9.
Molettieri Leandra
13
St. Moritz
29
Kids Triathlon
5.
Mozzon Jean-marie
68
Le Sentier
1:14:14
156
Triathlon
21.
Müller Simon
96
STV Kaltbrunn
1:28:53
127
Triathlon
1.
Netzer Livia
13
Schaan
30
Kids Triathlon
2.
Netzer Sarina
10
Schaan
31
Kids Triathlon
21.
Odunlami Jean-Philippe
79
Marugame
1:33:17
157
Triathlon
page 2 from 4
(359 participants)
Triathlon "Top of the World" 2019
results
archive
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Verarbeitungszeit: 8ms
EVENTS
SEARCH
CASINO
PIT
LOGIN
About TrackMaxx
Jobs at TrackMaxx
×