de
|
fr
|
en
Greifenseelauf 2024
participants
Overview
Full list by name
Full list by racenumber
Course map
GeoView
Search for racenumber, name, city, team
in
Full list by name
Full list by racenumber
Halbmarathon 21.1km Frauen
W U20
W 20
W 30
W 35
W 40
W 45
W 50
W 55
W 60
W 65
W 70
W 75
Halbmarathon 21.1km Männer
M U20
M 20
M 30
M 35
M 40
M 45
M 50
M 55
M 60
M 65
M 70
M 75
Teamstaffel
Kurzstrecke, 10km Frauen
W U16
W U18
W U20
W 20
W 30
W 40
W 50
W 60
W 70
W 75
Kurzstrecke, 10km Männer
M U16
M U18
M U20
M 20
M 30
M 40
M 50
M 60
M 70
M 75
Duelle Halbmarathon
Duelle Kurzstrecke
Walking 10km Frauen
Walking 10km Männer
Nordic-Walking 10km Frauen
Nordic-Walking 10km Männer
Männer + Frauen
Mädchen U16
Knaben U16
Familien
Mädchen U14
Knaben U14
Mädchen U08
Mädchen U10
Mädchen U12
Knaben U08
Knaben U10
Knaben U12
Filter by country, canton, city, club
Hide filter
country
canton
city
club
=
Australia
Austria
Belgium
Czechia
Finland
France
Germany
Hungary
Italy
Liechtenstein
Luxembourg
Netherlands
Poland
Singapore
Slovakia
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States
Aargau
Appenzell Ausserrhoden
Appenzell Innerrhoden
Basel-Landschaft
Basel-Stadt
Berne
Fribourg
Geneva
Glarus
Graubünden
Jura
Lucerne
Neuchâtel
Nidwalden
Obwalden
Schaffhausen
Schwyz
Solothurn
St. Gallen
Thurgau
Ticino
Uri
Valais
Vaud
Zug
Zurich
W 20
racenumber
name
year of birth
Location
club
category
start time
de Bruin Annike
2004
Winterthur
W 20
10:57
Defila Ladina
2000
Boppelsen
Turnverein Otelfingen
W 20
10:57
Denzler Ronja
1999
Ebikon
W 20
10:45
Derksen Samira
1995
St. Gallen
W 20
10:39
Dhanapal Naomi
1998
Wiesendangen
W 20
10:57
Diemand Seraina
1999
Zürich
W 20
10:39
Diethelm Ronja
1999
Nesslau
W 20
10:39
Donceva Tamara
1999
Zürich
W 20
10:57
Droz Jo
1996
Aarau
W 20
10:39
Dubois Sophie
2003
Bern
W 20
10:51
Dügünyurdu Suna
1998
Baden
W 20
10:57
Dutli Luna
1999
Stäfa
W 20
10:45
Egger Katja
1996
Steinhausen
W 20
10:51
Eisenring Nadine
1997
Aeugst am Albis
W 20
10:57
Ellenberger Jana
2001
Horgen
W 20
10:57
Elmer Daria
1995
Ennenda
W 20
10:27
Ender Alissa
1995
Schaan
W 20
10:51
Engelhard Noemi
1995
Winterthur
W 20
10:39
Epple Chiara
1995
Vaduz
W 20
10:51
Erhard Anna
2004
Zollbrück
W 20
10:51
Erol Goncagül
1995
Brüttisellen
W 20
10:57
Esposito Vanessa
2001
Münchwilen TG
W 20
10:57
Etter Lena
2000
Zürich
W 20
10:51
Etter Nirina
2004
Bülach
W 20
10:45
Etter Paula
1997
Zürich
W 20
10:51
Evers Sophie
1997
Zürich
W 20
10:45
Falkiner Noelani
2000
Zürich
W 20
10:45
Fankhauser Leonie
1996
Zug
Team Advantage
W 20
10:39
Fässler Elin
2004
Gross
W 20
10:39
Fernandez Nuria
1995
Zürich
W 20
10:33
Finazzi Olivia
2004
Möhlin
W 20
10:51
Fischer Natasha
1995
Baar
W 20
10:45
Fischer Samira
1997
Liestal
W 20
10:45
Fischer Sarah
1999
Uster
W 20
10:39
Fontana Lara
2000
Clugin
W 20
10:57
Fortin Alessia
1998
Volketswil
W 20
10:45
Frei Natalie
2003
Wallisellen
W 20
10:39
Frei Romana
1997
Freudwil
W 20
10:51
Frick Alexa
1995
Zürich
W 20
10:51
Frischknecht Natalia
1998
Degersheim
W 20
10:57
Frischmann Kira
1995
St. Galle
W 20
10:57
Fritsche Anina
1999
Pfäffikon
W 20
10:57
Fritschi Anina
2000
Volketswil
W 20
10:45
Fritschi Nadine
1996
Zürich
W 20
10:21
Fröhlich Sara
2000
Leimbach TG
Thurgauer Laufsocken
W 20
10:21
Früh Sunita
2000
Zürich
W 20
10:27
Furegati Sina
2002
Wetzikon ZH
W 20
10:45
Fürer Mascha
1996
Zürich
W 20
10:33
Fürntrath Kerstin
1995
Zurich
W 20
10:39
Galano Toro Paola
1995
Bülach
W 20
10:57
Galli Vera
2001
Zürich
W 20
10:57
Gasser Allegra
2000
Meilen
W 20
10:33
Gebert Caroline
2002
Zürich
W 20
10:57
Geere Claudine
2000
Glattpark
W 20
10:57
Gehrig Elin
2003
Fehraltorf
W 20
10:57
Geiser Florine
1996
Zürich
W 20
10:51
Geisser Vera
1998
Diepoldsau
W 20
10:51
Gfeller Lea
2003
Sagogn
W 20
10:57
Ghilardi Camille
1997
Zürich
W 20
10:57
Ginez Anabelle
2001
Zürich
W 20
10:57
Giordano Simona
1996
Unterterzen
W 20
10:51
Girola Anina
2000
Winterthur
W 20
10:45
Gisler Giuliana
1997
Zürich
W 20
10:57
Gloor Alessia
2004
Kloten
W 20
10:33
Gmeiner Melina
1999
Zürich
W 20
10:51
Godehardt Sarah
1996
Zürich
W 20
10:51
Goll Anna Lynne
2003
Stäfa
W 20
10:51
Grigglestone Claire
1999
Zürich
W 20
10:27
Grimm Lena
1998
Klingnau
W 20
10:51
Grob Christina
2001
Schwarzenbach SG
W 20
10:51
Grossen Manuela
1995
Winterthur
W 20
10:33
Grossenbacher Geraldine
1999
Zürich
W 20
10:45
Grosu Ana
1997
Zürich
W 20
10:51
Grujicic Natasa
1995
Wettswil
W 20
10:51
Grüter Lara
1998
Altnau
W 20
10:27
Grütter Fiona
1996
Worblaufen
W 20
10:57
Gsell Ariane
1997
Weinfelden
W 20
10:51
Gubler Tonia
2001
Niederurnen
W 20
10:57
Günther Chantal
2000
Sirnach
W 20
10:33
Guntli Carina
2001
Vilters
W 20
10:27
Gutknecht Zoë
1998
Wettswil
W 20
10:45
Haas Angela
1996
Zürich
W 20
10:57
Hämmerli Lilian
1996
Basel
W 20
10:57
Handschin Anja
1995
Russikon
W 20
10:57
Hänggi Rahel
1999
Wilderswil
W 20
10:45
Hardardottir Margret
1996
Zürich
W 20
10:51
Hardegger Annina
1999
Luzern
W 20
10:45
Hardegger Silja
2003
Uster
W 20
10:45
Hardmeier Julia
1998
Zürich
W 20
10:51
Hartmann Céline
1995
Eschenbach
W 20
10:27
Hasler Annik
1997
Wil SG
W 20
10:45
Haupt Noemi
2002
Wolfhausen
W 20
10:45
Hecker Linda
1997
Ostermundigen
W 20
10:21
Heim Nina
2000
Stäfa
W 20
10:51
Heimgartner Liya
2002
Jona
W 20
10:57
Helbling Catrina
1998
Zürich
W 20
10:21
Helbling Silvia
2001
Hinwil
W 20
10:51
Heldner Joana
1995
Zürich
W 20
10:39
Hennecke Denise
2002
Embrach
W 20
10:45
Henning Mira
1995
Hamburg
W 20
10:39
page 2 from 7
(612 participants)
Greifenseelauf 2024
registration
participants
course map
archive
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Verarbeitungszeit: 498ms
EVENTS
SEARCH
CASINO
PIT
LOGIN
About TrackMaxx
Jobs at TrackMaxx
×